Beton Su Depoları CTP İzolasyonu

  • Beton Su Depoları CTP İzolasyonu

Yalıtım çeşitlerinden biri de Ctp Su Deposu İzolasyonu polyester izolasyondur. Ctp Su Deposu İzolasyonu iki ana unsurdan oluşmaktadır: Cam elyaf ve polyester. Cam elyafın neme karşı bozulmadan kalması, yalıtkan niteliği, yanmaya karşı direnci, çekme mukavemetinin üst düzeyde olması öne çıkan özellikleridir. Aynı şekilde polyester de diğer maddelerle rahat reaksiyona girmediğinden bulunduğu ortamın yapısını korur, mevcut ortamı bozulma aşamasına geçirmez.

Cam elyaf ve polyester reçinenin bu terkibinden oluşan yapının izolasyon amaçlı uygulaması ise iyi sonuçlar vermektedir. Ctp Su Deposu İzolasyonu Su yalıtımı, asitli yerlere dayanma gibi ortamlarda CPT en iyi yalıtım alternatiflerinden biridir. Bu açıdan kullanım alanı oldukça geniştir. Asit tank kazanları, arıtma tesisleri, klor tankları, dere yalıtım yerleri, tankların iç kısımları, karo yüzeyleri, su tünelleri, minarelerin kaplanmasında ve su depolarında CTP uygulamalarına sıkça rastlanılır.

Ctp Su Deposu İzolasyonu izolasyonu Uzun ömürlü olması ve çevresel koşullara karşı direncinden ötürü çok tercih edilmektedir. Ayrıca inşaat sektörünün daha birçok alanında Ctp Su Deposu İzolasyonu Polyester izolasyon uygulamaları yapılmaktadır. Ancak bu işlemi uzmanlarına yaptırmak çok önemlidir. Örneğin polyester konusunda uzman kişi CTP polyester izolasyonu layıkıyla gerçekleştiremez. Bu önemli hususa dikkat etmek gerekir. Reçine, cam elyaf ve jel kot kullanırken de kaplamaya bakılarak karar verilmelidir. Ayrıca ahşap metallere de bu işlem uygulanabilir.

Beton su depolarında izolasyon gerekliliği

Su depolarından sızan sular kolonlar da ve temelde korozyona sebep olur. yada su deposuna dışarıdan yağmur suyu yeraltı suyu ve pis atık sular da depo içerisine sızabilir.
Olası bir depremde korozyona uğramış kolonlar dan dolayı binamız zarar görebilir.
Depon uzun paslanmaması için, Mantar ve küflerden kurtulmak için, Olası depremde zarar görmemeniz ve her şeyden önce gelen sağlığımız canımız için. su depon uzun izolasyonunu kesinlikle hafife almayın.

Betonarme su depolarına yapılacak dış yalıtım, topraktaki nemin ve zemin sularının pakiler yolla depo içine geçmemesini sağlarken içten yapılacak yalıtım da iç yüzeyin korunması ve sağlıklı kalması açısından büyük önem taşıyor.